Skip to content

Systemy pomiarowe RENISHAW do maszyn CMM

Pełny asortyment systemów pomiarowych i akcesoriów do każdej maszyny współrzędnościowej (CMM).

 

Systemy pomiarowe

5-osiowe systemy pomiarowe RENISHAW REVO-2


Multisensoryczny 5-osiowy system pomiarowy.
W systemie RENISHAW REVO-2 stosuje się zsynchronizowane przemieszczanie oraz 5-osiową technologię pomiarową. Minimalizuje ona wpływ błędów dynamicznych występujących przy przemieszczaniu ciężkich elementów konstrukcji maszyny współrzędnościowej z dużymi prędkościami.
RENISHAW-REVO-2

5-osiowe systemy pomiarowe RENISHAW PH20


Zwiększ wydajność maszyny współrzędnościowej z użyciem pomiaru elektrostykowego w 5 osiach.
W przeciwieństwie do tradycyjnych metod wykonywania pomiarów, które wykorzystują ruch elementów nośnych maszyny do zbierania punktów pomiarowych, PH20 wykorzystuje technologię pięcioosiwą. Dzięki temu możliwe jest znaczne przyspieszenie pomiaru oraz minimalizowanie błędów dynamicznych związane z ruchem maszyny.

RENISHAW-PH20

3-osiowe systemy pomiarowe RENISHAW PH10


Gama głowic obejmuje 3 modele PH10 PLUS.
Każdy model może współpracować z szeregiem sond i przedłużaczy oraz może być orientowany w 720 powtarzalnych położeniach, zapewniając dotarcie do najtrudniej osiągalnych cech. Umożliwia to kontrolowanie elementów pod różnym kątem bez konieczności częstej i czasochłonnej wymiany grup trzpieni pomiarowych.

RENISHAW-PH10

AKCESORIA DO MASZYN WSPÓŁRZĘDNOŚCIOWYCH (CMM)

Akcesoria i trzpienie pomiarowe

Trzpień pomiarowy jest częścią składową systemu pomiarowego, która wchodzi w kontakt z przedmiotem umożliwiając przemieszczenie mechanizmu sondy. Wygenerowany sygnał umożliwia wykonanie pomiaru. Kontrolowany element określa rodzaj i kształt używanego trzpienia pomiarowego. W każdym przypadku kwestią zasadniczą jest maksymalna sztywność trzpienia pomiarowego oraz idealna kulistość końcówki.

 

 

Sondy

Sondy skanujące RENISHAW SP25M i SP80


Sondy skanujące potrafią w ciągu sekundy zbierać kilkaset punktów pomiarowych i rejestrować ich współrzędne.
Tak duża liczba punktów pomiarowych umożliwia jednoczesne wyznaczenie błędów kształtu, wymiarów oraz położenia mierzonej części. Sondy skanujące można również wykorzystywać do pomiarów pojedynczych punktów w podobny sposób jak sondy elektrostykowe.
RENISHAW-SP25M-SP80

Sondy elektrostykowe RENISHAW TP


Sondy elektrostykowe rejestrują pojedyncze punkty, dzięki czemu są idealne do kontroli przedmiotów o geometrii 3-wymiarowej
Oferujemy pełny asortyment systemów dostosowanych do praktycznych potrzeb i ograniczeń budżetowych wszystkich użytkowników, od pomiaru na maszynach współrzędnościowych manualnych do złożonych procedur pomiarowych na szybkich maszynach sterowanych komputerowo.

RENISHAW-TP

Sprawdź nasze pozostałe produkty

01.

Maszyny CMM

02.

Ramiona pomiarowe

03.

Ręczne skanery 3D

04.

Urządzenia laser tracker

05.

Zautomatyzowane systemy skanujące

06.

Sondy i akcesoria

 

Porozmawiajmy
o systemach pomiarowych RENISHAW

Potrzebujesz udoskonalenia sprzętu 3D? Wypełnij formularz kontaktowy i porozmawiaj z naszymi specjalistami.