Skip to content

Laser tracker FARO VANTAGE

Szybki i dokładny pomiar dla aplikacji w wielkiej skali. Skróć czas cyklu inspekcji nawet o 75%.

Laser Tracker Faro VANTAGE

Pomiary dużych części, form i maszyn są trudnym i niekiedy czasochłonnym procesem wykonywanym najczęściej w specjalnym obszarze kontrolnym. Przenośne urządzenia śledzące FARO VANTAGE Laser Tracker optymalizują pomiar, skracając czas cyklu inspekcji nawet o 75% i oferując operatorowi możliwość pracy w różnym otoczeniu.Urządzenia Laser Tracker rejestrują współrzędne 3D śledząc cel, z którym operator przemieszcza się z jednego punktu do drugiego na mierzonym obiekcie. Umożliwiają porównanie wyników z danymi nominalnymi CAD zaledwie w ciągu kilku sekund.

Obejrzyj
video-faro-vantage
Poznaj zalety
FARO VANTAGE
Zalety

Co wyróżnia Laser Tracker Faro

01.
Innowacyjna technologia ActiveSeek

podążania za reflektorem, z najszerszym polem widzenia na rynku. Utrata widoczności reflektora powoduje uruchomienie automatycznej procedury poszukiwania

02.
Szybkie skanowanie powierzchni

przy użyciu częstotliwości pomiaru 1000Hz pojedynczej wiązki iADM

03.
Podręczna sonda 6Probe

z wymiennymi trzpieniami do pomiaru 6DoF umożliwia pomiar w trudno dostępnych obszarach, również poza linią wzroku laser trackera

04.
Nowoczesne zdalne sterowanie

Remote Controls z telefonu komórkowego lub tabletu pozwala na kontrolowanie urządzenia i oglądanie transmisji wideo na żywo

ramie-pomiarowe-faro-quantum-baner

Korzyści z zastosowania Faro Vantage

Bezpieczny dla oczu laser klasy 1 może być używany przy większej liczbie obiektów bez dodatkowych środków ochrony osobistej. Łatwy w transporcie bez zewnętrznej jednostki sterującej, z możliwością montażu poziomego, do góry nogami lub pod kątem. Baterie wymienne podczas pracy pozwalają na pracę bez zasilania sieciowego. Niezawodne pomiary w trudnych warunkach dzięki klasie szczelności IP52 i rygorystycznym testom wstrząsów, wibracji, temperatury i wilgotności. Zintegrowana Stacja Pogodowa do zapewnienia dokładność w każdych warunkach atmosferycznych.

 

FARO VANTAGE 6DOF

VantageS6 i VantageE6 zapewniają możliwości pomiaru w 6 stopniach swobody (6DoF) za pośrednictwem opcjonalnej sondy FARO 6Probe, umożliwiającej dostęp do ukrytych obszarów. 6Probe to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie 6DoF w branży metrologicznej. Spełnia restrykcyjne wymagania dynamicznych pomiarów i dokładności najbardziej zaawansowanych aplikacji. 6DoF i standardowe pomiary są wzbogacone o FARO ActiveSeek- funkcję automatycznego lokalizowania i śledzenia aktywnej sondy.

faro_8_axis2
faro gage max_2-1

FARO SUPER 6DOF TRACKARM

Pionierskie rozwiązanie FARO Super 6DoF Trackarm łączy dokładność pomiaru urządzeniem laser tracker FARO VANTAGE z elastycznością ramienia pomiarowego FARO QUANTUM MAX. System zapewnia możliwość szybkiego i dokładnego pomiaru w miejscach gdzie inne rozwiązania zawodzą. 

metrolog x4

Uniwersalne oprogramowanie pomiarowe Metrolog X4

Pakiet METROLOG X4 to dedykowane rozwiązanie pomiarowe do obsługi przenośnych laser trackerów FARO. Szereg specjalnie przygotowanych funkcji oraz asystent pomiaru manualnego pozwalają przeprowadzić proces pomiarowy szybko i wydajnie. Automatyczne rozpoznawanie elementów czy okno szybkiego pomiaru mają zapewnić operatorowi urządzenia pełen komfort pracy i pozwolić na sprawne dokonywanie oceny mierzonych elementów. Bardzo wydajne raportowanie pozwala zaprezentować dane pomiarowe w DOWOLNEJ POSTACI graficznej lub tekstowej.

oprogramowanie

Dokładność Faro Vantage

  VantageS/S6 VantageE/E6
Maksymalny zakres pracy 80m* 35m
Maksymalny zakres pracy przy użyciu SMR 1.5” oraz 7/8” 60m 35m
Maksymalny zakres pracy przy użyciu SMR 0.5” 30m
Minimalny zakres pracy SMR 0m
Minimalny zakres pracy 6DoF 2.5m
Maksymalny zakres pracy 6DoF 15m
Dokładność pomiarowa (odległość) MPE** 16μm + 0.8μm/m
Dokładność pomiarowa (kątowa) MPE** 20μm + 5μm/m
Dokładność pomiarowa 6DoF*** 95μm + 5μm/m

* 0m możliwe tylko dla VantageS/S6 z wybranymi reflektorami w temperaturze 10-35°C (50-95°F)

** MPE (maksymalny błąd dopuszczalny) zgodnie z normą ISO 10360-10:2016 zweryfikowane do 75m

*** MPE zgodnie z normą ISO 10360-10:2016

Powiązane produkty

Trimek Spark

TRIMEK SPARK to współrzędnościowa maszyna pomiarowa CMM o konstrukcji portalowej

Trimek Spark Plus

TRIMEK SPARK PLUS to współrzędnościowa maszyna pomiarowa CMM o konstrukcji portalowej, o podwyższonej dokładności

Trimek Sea

TRIMEK SEA to współrzędnościowa maszyna pomiarowa CMM o konstrukcji kolumnowej.

 

Porozmawiajmy o urządzeniach laser tracker

Doradzimy jak dobrać właściwą konfigurację do zadań metrologii wielkiej skali i co jest ważne przy doborze odpowiedniej konfiguracji do konkretnego zadania pomiarowego. Podpowiemy jakie akcesoria i wyposażenie dobrać tak aby stworzyć wszechstronne rozwiązanie do wielu aplikacji w codziennej pracy. 


Sprawdź nasze pozostałe produkty

01.

Maszyny CMM

02.

Ramiona pomiarowe

03.

Ręczne skanery 3D

04.

Oprogramowanie pomiarowe

05.

Zautomatyzowane systemy skanujące

06.

Sondy i akcesoria