Skip to content

Zautomatyzowane systemy skanujące Przemysł 4.0

Zintegruj pomiar 3D na linii produkcyjnej i stwórz sieć w koncepcji Przemysł 4.0. Uzyskaj JAKOŚĆ pomiarów laboratoryjnych w kontroli 100% bezpośrednio na linii produkcyjnej.

Zrobotyzowane komórki pomiarowe

Roboty produkcyjne od lat odgrywają kluczową rolę w procesach produkcyjnych, szczególnie w branży automotive. Rozwiązania zrobotyzowane są wdrażane na dużą skale zapewniając wysoką wydajność, powtarzalność i niezawodność procesu produkcyjnego. Roboty przemysłowe wykorzystywane są w zróżnicowanych zastosowaniach takich jak: montaż, spawanie, cięcie, szlifowanie, paletyzacja, transport oraz wiele innych. Integracja procesu kontroli jakości bezpośrednio na linii produkcyjnej z wykorzystaniem robota daje możliwość kontroli 100% wytwarzanych komponentów i szybkiej reakcji na zmiany w procesie produkcji. Wykorzystanie wszechstronnego rozwiązania inspekcyjnego ONLINE oraz OFFLINE sprawia, że wdrożenie oraz zarządzanie procesem jest jeszcze łatwiejsze.

Koncepcja
systemu

 

Kluczowe cechy zrobotyzowanego systemu pomiarowego

01.

Zarządzanie i symulacja ruchów robota wewnątrz środowiska METROLOG X4 i-ROBOT

02.

Pełna synchronizacja przesuwu robota z procesem
wykonywania pomiaru

03.

Dokładność pomiaru niezależna od dokładności pozycjonowania robota

04.

Intuicyjne programowanie ruchów robota w oparciu o model CAD

05.

Oszczędność czasu dzięki możliwości programowania OFFLINE

06.

Szybka aktualizacja trajektorii pomiarowych w przypadku zmiany modelu CAD lub modyfikacji części

07.

Wszechstronność adaptacji do różnych zadań pomiarowych

08.

Bezpośredni interfejs do robotów dowolnego producenta i typu

KONTAKT

Potrzebujesz udoskonalenia sprzętu 3D?

Metrolog x4 i-robot

Wiodący pakiet inspekcyjny do obsługi zautomatyzowanych komórek pomiarowych i komunikacji z robotami przemysłowymi gwarantuje niezawodną kontrolę jakości w środowisku linii produkcyjnej.

Wykorzystanie technologii opartej na Metrolog X4 i-Robot zapewnia gotowe, dokładne, niezawodne i elastyczne rozwiązanie metrologiczne do zintegrowania na linii produkcyjnej. Pakiet inspekcyjny oparty na architekturze METROLOG X4 pozwala na szybkie programowanie ruchów robota, zbierania i analizę danych oraz wygodne raportowanie. Wykorzystując zaawansowane moduły AUTOMATION system skanujący staje się częścią w pełni automatycznej linii produkcyjnej.

metrolog x4 i-robot-comtec
silma x4 i-robot okno_11

Silma x4 i-robot

Wiodący pakiet inspekcyjny OFFLINE do symulacji procesu kontroli jakości w warunkach produkcyjnych z pełną wizualizacją wszystkich elementów linii i ruchów robota.

Szybka kontrola jakości

System pomiarowy i-ROBOT składa się z robota przemysłowego, dowolnego producenta, wyposażonego w urządzenie pomiarowe 3D - wydajny skaner laserowy lub sondę do pomiarów stykowych. Robot w tej konfiguracji pełni rolę manipulatora umieszczającego sondę pomiarową w obrębie mierzonych charakterystyk. Dokładność systemu zapewniona jest przez kamerę śledzącą skanera 3D lub urządzenia Laser Tracker. Precyzja pozycjonowania robota nie ma wpływu na pomiar.Główne zastosowania systemów pomiarowych I-ROBOT można znaleźć w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i kolejowym.

Ikonka_2
3d-squares
  • Zsynchronizowane ruchy robota

    Ruchy robota sterowane są bezpośrednio przez oprogramowanie METROLOG X4 I-ROBOT, gwarantując pełną synchronizację z pomiarami. Zapewnia to optymalizację czasu wykonywania, tworzenia oraz modyfikacji programów pomiarowych

  • Kompatybilność z każdym robotem i każdym skanerem

    Oprogramowanie Metrolog X4 I-ROBOT zapewnia kompatybilność z dowolnym robotem przemysłowym oraz urządzeniem pomiarowym 3D poprzez wbudowane interfejsy komunikacji. 

 

Porozmawiajmy o systemach skanujących

Doradzimy jak zrealizować wydajną 100% kontrolę jakości bezpośrednio w warunkach linii produkcyjnej na bazie wszechstronnej aplikacji inspekcyjnej METROLOG X4 I-ROBOT obsługującej bezpośrednio ruch robot oraz proces inspekcji i weryfikacji komponentu.


Sprawdź nasze pozostałe produkty

01.

Maszyny CMM

02.

Ramiona pomiarowe

03.

Ręczne skanery 3D

04.

Urządzenia laser tracker

05.

Oprogramowanie pomiarowe

06.

Sondy i akcesoria