Skip to content

Usługi pomiarowe

Czy zdarzają się okresy w roku, kiedy masz zbyt małe CAPACITY na maszynach pomiarowych CMM używanych w laboratorium pomiarowym bądź na linii produkcyjnej? Może przeprowadzasz kalibrację swoich przyrządów pomiarowych i zastanawiasz się nad dokładnością swoich pomiarów?

Wdrażasz nowy projekt lub uruchomiasz nową produkcję w zakładzie a Twój park maszynowy jest zbyt mały i nie jesteś w stanie na czas wykonać wszystkich pomiarów?

Mamy rozwiązanie dla Ciebie!

Szeroka oferta usług pomiarowych

Chcąc zaspokoić właśnie takie potrzeby naszych Klientów stworzyliśmy szeroką ofertę usług pomiarowych. Dysponujemy w naszym CENTRUM DEMO wykwalifikowaną kadrą inżynierów i specjalistów dedykowaną do takich zadań. W ramach naszych usług oferujemy zarówno pomiary stykowe, jak i pomiary bezstykowe, z wykorzystaniem zaawansowanych skanerów 3D.

Pomiary na zlecenie wykonujemy w 2 scenariuszach:

 1. W pierwszym z nich jest to usługa OUSOURCING’OWA i pomiar wykonywany jest na przez naszych specjalistów na miejscu bezpośrednio na przyrządach pomiarowych Klienta lub z wykorzystaniem naszego sprzętu typu ramię pomiarowe wyposażone w skaner lub urządzenia typu Laser Tracker.

 2. Druga forma współpracy polega na usługach pomiarowych wykonywanych na maszynach CMM znajdujących się w naszym CENTRUM DEMO w Warszawie. Dysponujemy obecnie 3 maszynami CMM wyposażonymi w technologie pomiaru 3 oraz 5 osiowego wykorzystując głowice pomiarowe pracuje w oparciu o skaning stykowy jak i bezstykowy. Pomiary wykonujemy z największą precyzją, korzystając z nowoczesnych technik i narzędzi. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie metrologii, gwarantując dokładność i wiarygodność wyników. Przeprowadzamy szczegółową kalibrację naszych urządzeń, co gwarantuje precyzyjność pomiarów.
zespol
Usługi pomiarowe
na zlecenie

Pomiary realizujemy metodami stykowymi oraz optycznymi. Wykorzystujmy sprzęt najwyższej klasy, kalibrowany zgodnie z normami ISO. Usługi możemy wykonać w jednym z naszych laboratoriów, a także na miejscu u KLIENTA.

Zakres usług:

 • pomiary odchyłek kształtu i położenia GD&T

 • pojedyncze oraz seryjne pomiary na bazie programu otrzymanego od klienta lub przygotowanego przez nas

 • raportowanie w dowolnej formie wraz z widokami graficznymi i szczegółową analizą

pomiary_na_zlecenie
pomiary_na_zlecenie_2

Każde zadanie pomiarowe podlega indywidualnej wycenie na bazie liczby charakterystyk oraz koniecznego czasu do przeprowadzenia pomiaru.

Korzystamy z następujących urządzeń 3D:

 • Maszyna pomiarowa  (CMM) - TRIMEK SPARK 30.15.10 +REVO 
 • Maszyna pomiarowa  (CMM) - TRIMEK SPARK 10.07.05 + PH20
 • Maszyna pomiarowa  (CMM) - TRIMEK SPARK 10.07.07 + PH10MQ + SP25M + OPTISCAN
 • Ramię pomiarowe FARO QUANTUM MAX 2.5M
 • Ramię pomiarowe FARO QUANTUM MAX 4.0M
 • Laser Tracker FARO VANTAGE S + 6 DoF

 

Porozmawiaj
z nami

Dowiedz się więcej jak możemy Ci pomóc w przypadku zbyt małego CAPACITY na maszynach CMM – doradzimy jaki scenariusz usługi pomiarowej będzie dla Ciebie najbardziej opłacalny dla Twojej konkretnej aplikacji. Pomiar możemy wykonać bezpośrednio u Ciebie na miejscu bądź w naszym CENTRUM DEMO. Nasz zespół wykona pomiar oraz analizę, na bazie której mogą być podejmowane konkretne decyzje w procesie produkcyjnym.

W zakresie metrologii, korzystamy z najnowszej generacji skanerów 3D, które pozwalają na dokładny pomiar każdego detalu. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pomiaru 3D oraz skanowania 3D, gwarantując najwyższą jakość i precyzję.


Sprawdź nasze pozostałe usługi

01.

Modernizacje maszyn CMM

02.

Kalibracje, wzorcowanie maszyn CMM

03.

Szkolenia

04.

Doradztwo, wsparcie techniczne

05.

Serwis gwarancyjny, pogwarancyjny