Skip to content

Poznaj nowe ramiona pomiarowe FARO!

FARO Technologies – światowy lider rozwiązań w zakresie pomiarów przestrzennych, obrazowania i realizacji zadań dla metrologii 3D, wprowadził na rynek serię rozwiniętych technologicznie, przenośnych ramion pomiarowych Quantum Max. Dowiedz się o nich czegoś więcej! 


Ramię pomiarowe FARO – najnowsza generacja

Każda firma, która inwestuje we współrzędnościowe maszyny pomiarowe, doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności ciągłego ulepszania swojego asortymentu. W celu prowadzenia operacji metrologicznych w każdych warunkach i w dowolnym miejscu warto rozważyć zaopatrzenie się w urządzenia umożliwiające mobilne pomiary.

FARO w nowej linii produktów postawił na, takie cechy jak:

  • uniwersalność;
  • ergonomiczność;
  • szybkość;
  • wydajność;
  • dokładność.

Ramię pomiarowe 3D Quantum Max zawiera trzy specjalnie skonstruowane sondy laserowe, które można wymieniać podczas pracy bez ponownej kalibracji. Każda sonda wzbogacona jest technologią FARO CLR (Continuous Light Rectification). Umożliwia to operatorom pozyskiwanie danych pomiarowych zarówno na ciemnych, jak i odblaskowych powierzchniach bez konieczności ich wcześniejszego ich przygotowywania (np. czyszczenia, czy spryskiwania).

W całej działalności FARO to właśnie te ramiona pomiarowe stanowią najlżejszą i najbardziej precyzyjną kategorię produktów. Wyznaczają nowy trend na liniach produkcyjnych oraz w pomiarach obiektów o dużych gabarytach. Optymalizację każdego zadania pomiarowego zapewnia uniwersalne oprogramowanie przypisane do urządzenia: Metrolog X4.

 

QUANTUMS MAX

FARO Quantum Max – dlaczego warto zainwestować?

Najnowsze ramię pomiarowe FARO pozwala na przeprowadzenie pomiarów poza wyspecjalizowanym stanowiskiem. Prosta obsługa, łatwość jego montażu i demontażu znacznie ułatwiają cały proces.

Co więcej, patentem FARO jest wbudowana w ramię przeciwwaga dopasowana do operatora, dzięki czemu wykonanie pomiarów jest wygodniejsze (operator nie czuje ciężaru maszyny i może pracować jedną ręką).

Seria ramion FARO QUANTUM MAX została wsparta możliwością rozbudowania do konfiguracji 8-osiowej. Pomysł opiera się na użyciu stołu obrotowego wyposażonego w ósmy enkoder.

Wszystkie wyżej wymienione cechy współrzędnościowych ramion pomiarowych spod szyldu FARO przekładają się na następujące korzyści:

  • szybkie i precyzyjne zbieranie danych (bez konieczności przenoszenia mierzonych przedmiotów);
  • zwiększenie wydajności inspekcji poprzez bieżącą identyfikację problemów oraz ich natychmiastowe rozwiązywanie;
  • wyższe tempo produkcji;
  • otrzymywanie automatycznych raportów, co równoważne jest z wysokim komfortem pracy (kompatybilność z oprogramowaniem Metrolog X4).

W opinii przedstawiciela FARO Ozana Ugurlu – starszego dyrektora ds. marketingu - ramię pomiarowe 3D Quantum Max ScanArm to produkt najnowszej generacji, dzięki któremu procesy pomiarowe zyskały nowy, lepszy wymiar precyzji.


„Wymiana sond zachodzi w ciągu zaledwie kilku sekund, dzięki czemu inspekcja może być kontynuowana, praktycznie nieprzerwana”. – powiedział Ozana Ugurlu.