Skip to content

Maszyna pomiarowa CMM – źródło możliwości dla technologów

Bardzo często firmy nie nadążają za postępującą technologią, wciąż wykorzystując do pracy przestarzały sprzęt. Operatorzy współrzędnościowych maszyn pomiarowych, które już dawno temu powinny być zastąpione najnowszymi modelami, każdego dnia mierzą się z wieloma wyzwaniami. Jeśli jesteś jednym z nich, odczuwasz irytację z powodu aktualnie wprowadzanych rozwiązań i szukasz nowej alternatywy, aby wykonywać swoje zadania szybciej i efektywniej, zapoznaj się bliżej z naszą ofertą maszyn CMM.


Jak wygląda rzeczywistość, czyli Twoje codzienne obowiązki oraz przeszkody, jakie napotykasz

Do zakresu Twoich obowiązków należą między innymi: przygotowanie planów kalibracji, wzorcowanie przyrządów pomiarowych oraz nadzór nad ich realizacją. Po Twojej stronie leży prowadzenie szkoleń z zakresu systemów pomiarowych dla innych pracowników zakładu.

Jesteś gotowy, aby dobrze wywiązać się ze swojej roli, ale tracisz motywację, ponieważ:

 • sprzęt pomiarowy jest wadliwy i zacina się (np. nie jest kompatybilny z najnowszą normą);
 • trudny w obsłudze program wzbudza w Tobie obawy przed uszkodzeniem elementów składowych maszyny;
 • tracisz zbyt dużo czasu na wykonanie skomplikowanych pomiarów;
 • boisz się, że wykonany przez Ciebie pomiar będzie nieprawidłowy, co przyniesie straty dla zakładu;
 • Twoi podopieczni zgłaszają błędy programowe, mają problem z odczytywaniem wyników, co wydłuża czas zarejestrowania pomiaru.

Powyższa lista problemów doprowadza do opóźnień w produkcji oraz zwiększenia kosztów serwisowych. To zatem dobry moment, aby wyjść naprzeciw nowinkom technicznym i zaproponować przełożonemu modyfikację parku maszynowego. W końcu to Ty, jako pracownik techniczny codziennie dokonujesz pomiarów. To Ty, jako operator maszyny pomiarowej możesz więc stać się punktem zapalnym do zwiększenia wyników na swoim stanowisku pracy, a tym samym, przyniesienia firmie oszczędności.

 

Poznaj najważniejsze funkcje maszyn CMM

 

Twoje oczekiwania jako pomiarowiec

Już zidentyfikowałeś trudności, z jakimi mierzysz się w pracy każdego dnia. Zanim poznasz odpowiedź na pytanie: „Jakie korzyści przynoszą maszyny CMM technologom?”, najpierw zastanów się nad swoimi oczekiwaniami co do nowych rozwiązań. Które z nich zmniejszyłyby poziom Twojego stresu i ułatwiły pracę? Możliwe, że wielokrotnie wpisywałeś dane pomiarowe do systemu samodzielnie. Zbyt duża liczba czynności wykonywanych ręcznie pochłania czas, w przyszłości na pewno wolałbyś tego uniknąć. Przeraża Cię niestabilność oprogramowania, więc chciałbyś mieć możliwość szybkiego zweryfikowania i naprawienia występujących awarii, a jako pracownik wyszkolony w obszarze najnowocześniejszych instrumentów pomiarowych uzyskiwać bieżące wsparcie od firmy wdrażającej (w razie wystąpienia ewentualnych pytań i wątpliwości).

Równie ważnym aspektem w Twojej pracy jest dobór takiego software’u, który umożliwiłby zebranie pomiaru i analizę statystyczną w jednym systemie. W ten sposób eksport zebranych danych następowałby automatycznie. Najwyższy czas, abyś przekonał się, co Cię czeka, gdy przyjdzie Ci pracować na maszynach pomiarowych CMM.

 

Twoja przyszłość w firmie – zastosowanie maszyn CMM

Jakie profity przynosi stosowanie współrzędnościowych maszyn pomiarowych z punktu widzenia technologów? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo i dotyczą każdego obszaru problemowego, z którym się borykasz.

Firma COMTEC 3D działająca na rynku już od prawie 20 lat oferuje bogatą paletę urządzeń zarówno nowych, jak i używanych. Stare maszyny, do których przywykłeś, zacinają się, a powodem są błędy systemowe. Okazuje się, że COMTEC 3D może zaproponować wymianę oprogramowania, nie zaś całego sprzętu.

Twój niepokój związany z opóźnianiem produkcji całkowicie zniknie, ponieważ specjaliści z branży metrologii przemysłowej 3D zaoferują wsparcie techniczne z możliwością zadawania pytań. W przypadku pojawienia się problemów będziesz mógł udostępnić im swój ekran i otrzymać od nich pomoc w czasie rzeczywistym. Przy okazji poznając nowy program, zdobędziesz nowe kwalifikacje. Dostaniesz certyfikat, który wzmocni Twoją pozycję na rynku jako operator CMM.

 

Jakie inne cechy wyróżniają COMTEC 3D na rynku metrologii przemysłowej?

Benefity marki to:

 • solution design - audyt procesu, dzięki któremu pomiarowcy otrzymują rekomendację dalszych działań;
 • możliwość wypróbowania software przez 30 dni – dostęp do licencji webowych bez konieczności obecności doradców na miejscu;
 • produkt „szyty na miarę”, czyli dostosowany do potrzeb pracowników technicznych;
 • pomoc nie tylko w zakresie samej obsługi oprogramowania, ale również skomplikowanych zadań pomiarowych;
 • dostęp do materiałów szkoleniowych dla różnych osób decyzyjnych w firmie, w tym technologów;
 • brak konieczności zamawiania całego pakietu modułów (z czasem można je dodawać na bieżąco).

Aktualne rozwiązania systemowe nie przynoszą rezultatów lub stale zawodzą maszyny, które obsługujesz? Jako wykwalifikowany programista CMM możesz zwiększyć wydajność produkcji poprzez eliminowanie błędów pomiarowych. To możliwe jest tylko dzięki zaawansowanym pomiarom współrzędnościowym.